do góry
Strona główna Aktualności

Aktualności

Wybory do władz PTK 2017 - Pismo Zarządu Stowarzyszenia Zawodowego Kardiologów Interwencyjnych

06 09.2017r.

Stowarzyszenie Zawodowe Kardiologów Interwencyjnych
Katowice, 6.09.2017

Szanowni Koledzy i Koleżanki

Od ostatniego roku Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) i Minister Zdrowia kontynuuje politykę ograniczania środków finansowych przeznaczanych na kardiologię inwazyjną, co w istotny sposób wpływa na pogorszenie jakości naszych warunków pracy i może doprowadzić w końcu do jej zapaści.

Niestety, z Naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, iż w dyskusji z decydentami jesteśmy zasadniczo osamotnieni. Wg naszej oceny część środowiska lekarskiego, a nawet niektórzy kardiolodzy nie dostrzegają istotnych zagrożeń wynikających z tych działań.

W tym roku podczas Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) w Katowicach odbędą się wybory na prezesa elekta PTK, w których kandydować będzie Prof. Adam Witkowski.

Jest to dla Nas niepowtarzalna okazja, aby wprowadzić do władz osobę, która w pełni rozumie nasze problemy i niewątpliwie aktywnie wesprze Nasze środowisko w dalszej dyskusji o przyszłości kardiologii interwencyjnej w Polsce.

W chwili obecnej doszło już do takich absurdów, iż niektóre procedury zachowawcze są wyżej wycenione niż procedury interwencyjne, czego dobrym przykładem jest nieinwazyjna diagnostyka choroby niedokrwiennej serca w zestawieniu z koronarografią, czy też leczenie chorych ze zrekompensowaną niewydolnością serca.

Proponowane kolejne projekty wyłączenia leczenia chorych z objawami niestabilnej dławicy piersiowej z procedur nielimitowanych wraz z wprowadzoną wcześniej 50% wyceny może doprowadzić do całkowitej zapaści naszych dotychczasowych osiągnięć.

Dlatego tak ważnym wydaje się wybór JEDNEGO Z NAS na prezesa elekta PTK. Tylko zdecydowane działania całego środowiska kardiologów z mocnym poparciem władz PTK może zahamować lub nawet odwrócić te niekorzystne zmiany.

Dlatego też, w imieniu Zarządu SZKI apelujemy o udział w nadchodzących wyborach PTK i o jednoznaczne poparcie w nich Prof. Adama Witkowskiego.

Dla przypomnienia Walne Zgromadzenie Członków PTK wraz z wyborem władz odbędzie się w dniu 21 września w Katowicach.

Do zobaczenia w Katowicach.

Dr hab. n. med. Aleksander Żurakowski
Prezes Stowarzyszenia Zawodowego Kardiologów Interwencyjnych

Dr hab. n. med. Krzysztof Milewski
Członek Zarządu
Stowarzyszenia Zawodowego Kardiologów Interwencyjnych

 

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Pismo SZKI 17-09-06 14:11 605.13KB pobierz plik: Pismo SZKI