do góry
Strona główna Aktualności

Aktualności

Konferencja "Aktualności w kardiologii interwencyjnej'

22 08.2019r.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa na XI Konferencję „Aktualności w kardiologii interwencyjnej”, organizowanej jak co roku przez Klinikę Kardiologii Inwazyjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Miejscem przewidzianym na tegoroczne spotkanie będzie jak zawsze hotel Żubrówka w Białowieży, którego otoczenie w sposób szczególny sprzyja refleksjom kardiologicznym. Konferencja zaplanowana jest w dniach04-05 października 2019 roku.

Tematyka konferencji obejmować będzie aktualne zagadnienia z zakresu szeroko pojętej kardiologii interwencyjnej. W związku z utrzymującym się dominującym znaczeniem choroby wieńcowej w kardiologii, temat ten będzie wiodącym również w czasie tegorocznej konferencji. Dodatkowo będzie można zapoznać się z aktualnościami dotyczącymi interwencji obwodowych oraz chorób strukturalnych serca.

W programie konferencji znajdziemy miejsce na bezpośrednie transmisje zabiegów z Pracowni Hemodynamiki Kliniki Kardiologii Inwazyjnej USK w Białymstoku. Zabiegi prowadzone będą przez wiodących, krajowych kardiologów interwencyjnych. W trakcie zabiegów będą stosowane nowoczesne metody obrazowania wewnątrzwieńcowego oraz aktualne techniki oceny czynnościowej zwężeń. Utrzymana zostanie również formuła prezentacji przypadków klinicznych ciesząca się corocznie dużym zainteresowaniem uczestników. W trakcie konferencji swoją wiedzą i doświadczeniem będą dzielić się najwybitniejsi kardiolodzy interwencyjni z Polski. Oficjalnym językiem konferencji jest język polski.

W ramach Konferencji organizatorzy zapewniają uczestnictwo we wszystkich sesjach naukowych, zakwaterowanie oraz udział w wydarzeniach socjalnych. W związku ze znaczącym zainteresowaniem, ograniczoną liczbą miejsc hotelowych, prosimy o potwierdzanie uczestnictwa w sekretariacie Kliniki Tel. +48 85 8318 496. mail: . W związku z ograniczoną ilością pokoi w hotelu Żubrówka będziemy korzystać z baz noclegowych okolicznych pensjonatów.

Konferencja akredytowana przez AISN PTK. Uczestnicy otrzymują 10 pkt edukacyjnych AISN.

Prof. Sławomir Dobrzycki
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Program Białowieża 2019 19-08-22 07:48 362.72KB pobierz plik: Program Białowieża 2019